POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Aktualności

Nie przegap naszych najnowszych
wiadomości i wydarzeń!

Poszerzamy wiedzę – poznaliśmy najnowsze zalecenia PTD

Poszerzamy wiedzę-01
W sobotę, 4 lutego 2017r. w Krakowie uczestniczyliśmy w konferencji: „Repetytorium z Diabetologii. Najnowsze zalecenia PTD 2017 roku” organizowanej co roku przez wydawnictwo Via Medica.

Uczestnikom konferencji przedstawiono przede wszystkim nowości w diabetologii oraz najnowsze zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na 2017 rok, w tym również szczegółowe zalecenia odnośnie ustalania diety dla osób z cukrzycą ponieważ odpowiednio zbilansowana i urozmaicona dieta odgrywa ważną rolę we wspomaganiu leczenia farmakologicznego cukrzycy.

Ponadto badania pokazują, że w redukcji stanu przedcukrzycowego najskuteczniejsze są diety ze zwiększona podażą białka oraz diety o niskim indeksie glikemicznym. Dodatkowo każdego dnia należy pamiętać o 30 min. aktywności fizycznej oraz o odpowiedniej ilości snu.

Z kolei prewencja cukrzycy to przede wszystkim odpowiednia dieta i aktywność fizyczna – najprostsze rozwiązania wydają się jednak najtrudniejsze do wdrożenia w życie bowiem problematyczna staje się zmiana dotychczasowych nawyków i przyzwyczajeń.

Ogromnie cieszymy się z możliwości wzięcia udziału w takim wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na kolejne konferencje i szkolenia, aby móc poszerzać swoją wiedzę i jeszcze lepiej Wam pomagać!
Nowość! Kuracja Online
×

Napisz do nas!

Umów się na wizytę