Misja i wartości firmy Mój Dietetyk

Ze względu na rozwój naszej firmy postanowiliśmy zdefiniować misję i wartości, na których opierają się zasady prowadzenia naszych poradni, rozwój marki Mój Dietetyk, sposób obsługi klienta i firmowa kultura. Zasady te stanowią podstawę codziennych wyborów i pomagają nam w podejmowaniu istotnych decyzji strategicznych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Misją i powodem istnienia poradni Mój Dietetyk jest:

Uczenie zdrowego odżywiania

Zakładamy, że realizując tą misję osoby tworzące firmę będą miały satysfakcjonującą pracę i przyzwoite zarobki. Chęć zysku nie jest głównym powodem istnienie naszej firmy. Zauważyliśmy także, że misja sama w sobie była zbyt ogólna i postanowiliśmy wzbogacić ją o wartości. Misję i wartości zostały opracowane wspólnie ze wszystkimi dietetyczkami tworzącymi naszą firmę.

Wartości firmy

1. Pozytywnie zaskakujemy klientów

Kładziemy nacisk na wysoki poziom usług i satysfakcję klienta. Staramy się aby nasze usługi były powyżej oczekiwań naszych klientów. Staramy się ich zaskoczyć ulubionymi potrawami w diecie, rabatem za usługi albo nieodpłatną poradą telefoniczną lub mailową. Zasada ta dotyczy zarówno naszych klientów obecnych jak i potencjalnych. Dzięki takiemu konsekwentnemu działaniu uzyskujemy pozytywne rekomendacje naszych usług wśród klientów.

2. Wszyscy nasi klienci osiągają krótko- i długoterminowe efekty z kuracji

Wszyscy nasi klienci powinni uzyskiwać postawione przed sobą cele. Dbamy o to aby cele były zgodne z zasadami zdrowego odżywiania i realne. Wyznaczane cel są zrozumiałe, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie.

Staramy się cele długoterminowe rozbić na mniejsze osiągalne już w perspektywie kolejnej kontroli.

Nie prowadzimy klientów, którzy naszym zdaniem nie są w stanie stosować się do zaleceń, nawet gdyby było to finansowo opłacalne. Przed odmówieniem klientowi używamy wszystkich dostępnych nam środków do przekonania go do zdrowej diety i wypracowania kompromisu pomiędzy dotychczasowymi nawykami a zaleceniami zasad zdrowego żywienia.

3. W budowaniu relacji stawiamy na szczerą komunikację i integralność

Wartość ta dotyczy budowania relacji z klientami i wewnątrz firmy. Szczerze komunikujemy wszystkie istotnych kwestie, potrzeby i problemy. Nie zatajamy żadnych informacji. W naszym codziennym postępowaniu jesteśmy integralni czyli nasze wartości, słowa i czyny pokrywają się.

Sami staramy się używać naszych jadłospisów w codziennym życiu dzięki czemu sprawdzamy ich przydatność i smakowitość oraz jesteśmy bardziej wiarygodni dla klientów.

Przyznajemy się do popełnionych błędów i staramy się je rekompensować.

4. Zapewniamy satysfakcjonujące miejsce pracy dla osób tworzących firmę

Chcemy tworzyć firmę, w której wszyscy będziemy się realizować i mieć przyjemność z wykonywanych obowiązków. Wychodzimy z założenia, że nasze pozytywne nastawienie i radość z przekazywania wiedzy o zdrowym żywieniu przełoży się na naszych klientów. Traktujemy siebie nawzajem z szacunkiem i tworzymy zintegrowany, wspierający się zespół.

5. Poszukujemy kreatywnych rozwiązań i jesteśmy otwarci na zmiany

 1. Stale zadajemy sobie pytanie co moglibyśmy zrobić trochę lepiej i poszukujemy kreatywnych rozwiązań.
 2. Jesteśmy otwarci na zmiany i dyskutujemy z sobą wątpliwości z nimi związane.
 3. Staramy się osiągnąć jak najwięcej przy użyciu posiadanych zasobów.
 4. Nasz schemat pracy jest narzędziem pracy, które stale dostosowujemy do potrzeb i możliwości konkretnego klienta.
 5. Podnosimy swoje kwalifikacje, aby w jak najlepszym stopniu wykonywać swoją pracę.

6. Udowadniamy, że zdrowa dieta to nie jest męczarnia i może być smaczna

Diety proponowane pacjentom są dostosowane do

 • możliwości czasowych,
 • zasobności portfela,
 • gotowości do zaangażowania się w kurację,
 • preferencji smakowych,
 • apetytu,
 • sytuacji rodzinnej.

Staramy się aby dieta była ułożona w taki sposób aby nie marnować żadnych składników.

7. W naszych dietach nie używamy suplementów

Odchudzanie powinno opierać się na zdrowej i racjonalnej diecie. Dobrze zbilansowana dieta jest w stanie dostarczyć wszystkich potrzebnych wartości odżywczych. Dodatkowo nasze diety przez brak suplementów nie prowadzą do efektu jojo tak jak mogłoby to mieć miejsce przy dietach opartych o suplementacje

8. Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe w szerszym środowisku

Naszą działalność staramy się rozszerzyć na otoczenie np. rodzinę klienta, osiedle, pobliską szkołę. Współpracujemy z innymi instytucjami zajmującymi się promocją zdrowego stylu życia.

Prosimy o Twoją opinię

Bardzo prosimy o email na adres wartosci@mojdietetyk.pl gdy masz pytania w temacie naszej misji lub wartości, zauważyłeś, że pominęliśmy istotną kwestię lub gdy masz uwagi do stosowania tych wytycznych w naszej codziennej pracy

Nowość! Kuracja Online
×

Napisz do nas!

Umów się na wizytę