Paulina Kluczyńska – instruktor fitness w Inowrocławiu o aerobiku

Czy chodzisz na aerobik?

Ten zwrot na stałe zakorzenił się już w naszym języku. Ale czy tak naprawdę wiemy co oznacza aerobik i jakie możemy mieć z niego korzyści? Wielu osobom taki trening kojarzy się wyłącznie z ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi, gdzie pot zalewa oczy, a na drugi dzień bolące mięśnie silnie dają się we znaki. To wszystko nie prawda, no może w części, bo przecież jeśli nasze ciało pozostawało bez ruchu przez ostatnie kilka lat, to musi zareagować na wysiłek fizyczny. Jeśli nie zareaguje, to znaczy, że nie przyniósł on spodziewanego efektu. Jednak te wszystkie mało przyjemne reakcje organizmu pojawiają się wyłącznie na początku ćwiczeń i w przypadku ich nieregularnego wykonywania. Później trening staje się już tylko przyjemnością i po pewnym czasie trudno się bez niego obyć.

Klub fitness

Wysiłek fizyczny jest nie tylko modny i zdrowy, ale także może być bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu! Dzięki ćwiczeniom fizycznym stajesz się coraz lepiej przystosowana do życia codziennego, odporniejsza na stres i inne negatywne czynniki, twoja wydajność w pracy zawodowej zwiększa się, a twój organizm szybciej się regeneruje, potrzebujesz też mniej snu i lepiej śpisz. Trening przedłuża życie i działa jak kuracja odmładzająca, gdyż regularny wysiłek fizyczny stymuluje wydzielanie niewielkich ilości hormonu wzrostu, który działa odmładzająco na dorosły organizm. Aerobik to świetne ćwiczenia aerobowe, dobrze wpływające na zdrowie i samopoczucie. Możliwość oderwania się od codziennych zajęć i wypoczynku od jakiegokolwiek wysiłku umysłowego samo w sobie stanowi ogromną zaletę. Dodajmy do tego fakt, że aerobik wykonuje się w rytm lecącej z głośników muzyki oraz, że ćwiczenia wykonuje się w grupie i mamy już cały zestaw argumentów przemawiających za tym, żeby się aerobikiem zainteresować. Korzyści wynikających z aerobiku jest wiele. Ćwiczenie pobudza serce i układ krążenia o wiele mocniej niż wykonywane przez nas codzienne zajęcia. Ciało pod wpływem aerobiku przechodzi wiele zmian, które wpływają na nas korzystnie na różne sposoby. Nie dość, że ten rodzaj ćwiczeń pozwala zrzucić na wadze to również uodparnia ciało, chroniąc przed różnymi chorobami i schorzeniami.

Dzięki aerobikowi:

  • Serce się wzmacnia i staje się bardziej wydajne
  • Zmniejsza się ciśnienie krwi
  • Zwiększa się ilość endorfin
  • Jesteś w stanie zmniejszyć i kontrolować swoją wagę
  • Zmniejsza się ryzyko cukrzycy, chorób serca i otyłości
  • Zmniejsza się ilość cholesterolu
  • Rozwija się siła mięśni i elastyczność
  • Wzmacnia się odporność organizmu
  • Poprawia się nastrój, zanika depresja, stres i uczucie niepokoju

Gdyby podsumować zalety aerobiku, należy powiedzieć, że zapewnia on zdrowsze życie, pomaga w utrzymaniu pożądanej wagi oraz wyzwala optymistyczne podejście do życia. Jest mnóstwo szczupłych, a nawet chudych kobiet  ale czy wszystkie wyglądają ładnie? Zazwyczaj nie. A dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nie są wysportowane, nie posiadają odpowiedniej postawy, są przygarbione. Po prostu przez to, że nie ćwiczą, wyglądają niekorzystnie, ich niewytrenowane mięśnie nie utrzymują prawidłowej postawy ciała.

Jeśli i Ty czujesz, że czas zrobić coś z sobą, zadbać o swoją sylwetkę, samopoczucie, a przede wszystkim zdrowie to zapisz się na zajęcia, a na pewno poczujesz się lepiej-Aerobik to same zalety! Przekonaj się sama.  Serdecznie zapraszam!

Paulina Kluczyńska

Nowość! Kuracja Online
×

Napisz do nas!

Umów się na wizytę