Dieta dla dzieci z nadwagą lub niedowagą

Przede wszystkim zapraszamy Państwa na nasz nowy serwis Dieta dla dziecka.

Jeśli pragną Państwo aby Wasze dziecko miało zdrową masę ciała warto sięgnąć po pomoc dietetyka. Układamy diety dla najmłodszych i pomagamy rodzicom walczyć zarówno z nadwagą jak i niedowagą ich pociech. Pokazujemy jak stopniowo zmienić masę ciała dziecka, poprzez trwałą zmianę zachowań i nawyków żywieniowych.

Nasza praca polega na wypracowaniu zdrowego sposobu odżywiania się który polubi dziecko. Słuchamy dzieci, rozmawiamy z nimi o ich stosunku do jedzenia, wybieramy ulubione potrawy i jeśli jest taka potrzeba opracowujemy ich zdrowe odpowiedniki, rodzicom podpowiadamy jak zachęcić dzieci do zdrowego jedzenia, przemycić w posiłkach warzywa czy rozszerzyć dietę o nowe produkty.

Na podstawie szczegółowego wywiadu z rodzicem i dzieckiem ustalamy pełnowartościową dietę dla dziecka. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, a nasi dietetycy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Dobrze ustalona dieta pozwoli na dostarczenie wszystkich potrzebnych do rozwoju dziecka składników odżywczych, utrzymanie wysokiego poziomu energii na naukę i zabawę oraz optymalizację masy ciała

Kierujemy się zasadami zdrowego odżywiania promowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia.

Poczytaj o żywieniu dzieci:

Opinie mam na temat diety

Witam, mój syn – 14 lat, ważył 75 kg, miał ciągły apetyt i stale dojadał, dosłownie ciągle zaglądał do kuchni coś dojadając. Efektem było nadmierne tycie, przejadanie się, nie umiałam zastosować synowi zdrowych posiłków. Zgłosiliśmy się w kwietniu do Poradni Mój Dietetyk, mieliśmy spotkanie z Panią Dietetyk Małgorzatą Panek. Pani Małgorzata jest przemiłą, ciepłą osobą, fachowo zastosowała synowi dietę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb i upodobań kulinarnych. Jest to wspaniałe, ponieważ syn może jeść to, co lubi i chudnie. Posiłki są smaczne i syn nie podjada z kuchni jak kiedyś to miało miejsce. Zmniejszyła się waga syna, zmalała procentowo tkanka tłuszczowa. Każdy z naszych znajomych zauważył zmiany. Pani Małgorzata służy nam doradztwem, fachowością, jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Małgorzatą z Poradni Mój Dietetyk. Dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam – B. M.

Dietetykiem mojego syna jest pani Małgorzata Panek, która jest z całą pewnością profesjonalna i konkretna w tym co robi, dodatkowo ma świetny kontakt z dziećmi. Skomponowana przez nią dieta dała zadowalające efekty a czas oczekiwania jest jak najbardziej zadowalający. Duży plus za elastyczność i wyrozumiałość dla klientów:) - mama, torunianka

Zapamiętaj!

Produkty reklamowane hasłem "light" lub "fit" często nie są mniej kaloryczne od zwyczajnych produktów. Czytajmy uważnie ich etykiety!.

Zapisz na newsletter

Będziemy inspirować Cię pysznymi przepisami, informować o nowinkach związanych ze zdrowym odżywianiem i promocjach w naszej ofercie.