mgr inż. Monika Turniak

Monika_Turniak_Gdańsk2

Jako psychodietetyk jestem osobą wspierającą i trenerem zdrowego stylu życia. Udzielam porad oraz pracuję z pacjentami zarówno nad sferą odżywiania się, jak i sferą psychologiczną, szukając przyczyn problemu i dążąc do trwałej zmiany w różnych – nie tylko żywieniowych – obszarach życia.

Zmiana nawyków nie będzie możliwa bez właściwego nastawienia i zmiany sposobu myślenia. Pacjenci, zgłaszając się do mnie, potrzebują nie tylko przygotowania odpowiednio zbilansowanej diety, ale także zrozumienia i pomocy w dotarciu do rzeczywistych przyczyn ich problemów żywieniowych. Wychodząc naprzeciw tym, którzy nie potrafią znaleźć poczucia kontroli w sferze odżywiania, pomagam im jako psychodietetyk. Łączę swoje kompetencje w obszarze pomocy psychologicznej w zakresie zdrowia oraz zaburzeń żywienia poprzez pomoc dietetyczną w zakresie badań biochemicznych oraz opracowanie indywidualnej diety i modyfikowanie jej według efektywności działania. Pomagam najpierw w znalezieniu i zrozumieniu powodów pojawienia się nadwagi, a następnie w jej redukcji. Zakres mojej pracy jako psychodietetyka obejmuje programy profilaktyki zaburzeń żywienia adresowane do różnych grup wiekowych przez motywowanie, wsparcie i edukację swoich pacjentów. Pomagam osobom zmagającymi się z różnymi problemami w sferze odżywiania się (m.in. nieprawidłowe nawyki żywieniowe, nadwaga, otyłość, objadanie się), zarówno z nadmierną, jak i prawidłową masą ciała bądź niedowagą. Łączę wiedzę medyczną dotyczącą zdrowego odżywiania z wiedzą psychologiczną dotyczącą uwarunkowań zachowań związanych z dietą.

Swoją pomoc adresuję tak do dorosłych, jak i do dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i ich rodzin. Praktykuję holistyczne podejście do problemów żywieniowych. Jako psychodietetyk jestem wsparciem dla osób borykających się z nadwagą i otyłością, zaburzeniami odżywiania, chcącymi stosować zdrowszą dietę lub zmieniać niekorzystne nawyki żywieniowe. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do problemów związanych z odżywianiem się można skutecznie pomóc w poprawie zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu.

W swojej pracy łączę więc wiedzę żywieniową z wiedzą psychologiczną, bo tylko połączenie obu tych aspektów jest skuteczne w trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Lepsze samopoczucie moich pacjentów stanowi dla mnie źródło ogromniej satysfakcji.

Nowość! Kuracja Online
×

Napisz do nas!

Umów się na wizytę