POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Aktualności

Nie przegap naszych najnowszych
wiadomości i wydarzeń!

Nie zapomnij zjeść arbuza !

smoothie-833470_960_720
Już w środę (03.08.) Międzynarodowy Dzień Arbuza. Jeżeli do tej pory nie słyszałeś o tym święcie to najwyższa pora je uczcić !

Zjedzenie arbuza to doskonały sposób na orzeźwienie w upalny dzień. Owoc ten w około 90% składa się z wody, a dodatkowo zawiera niewielkie ilości elektorlitów (między innymi potasu). Chociaż nie ma wielu wartości odżywczych, to jest dobrym źródłem karotenoidów nadających mu charakterystyczną czerwoną barwę. Karotenoidy te, a zwłaszcza likopen, wykazują działanie protekcyjne w przypadku występowania nowotworów. Niezwykle cenne są także zawarte w arbuzie polifenole wykazujące działanie przeciwutleniające.

Inną zaletą arbuza jest duża zawartość cytruliny – jednego z aminokwasów. Cytrulina, poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, działa pozytywnie na obniżanie ciśnienia tętniczego, a także na redukcję bólu mięśni po wysiłku.

Jeżeli boisz się jego wysokiego indeksu glikemicznego, to naprawdę nie masz czego! Chociaż faktycznie, sam indeks glikemiczny arbuza jest wysoki, to ilość zawartych w porcji cukrów, jest na tyle mała, że tempo z jakim przedostają się do krwiobiegu ma małe znaczenie.

Jeżeli nie masz ochoty na samego arbuza, proponujemy pyszny koktajl z nutką mięty!

Składniki:
500 g Arbuz (miąższ bez pestek)
10 g Mięta
Kostki lodu
Całość wystarczy zmiksować blenderem! Smacznego!

fruit-melon-watermelon2
  • http://focusgarden.pl Focus

    Słyszałam o tym, ale nie lubię tego owocu do tego stopnia, że nie jestem w stanie zjeść ani kawałka. Wiele osób się zajada arbuzami, nie wyobrażają sobie bez niego lata i upałów.

  • http://www.motofaktor.pl/ motofaktor

    Coś jest w arbuzie, że automatycznie po niego sięgamy, kiedy nam jest gorąco. Nawet mój pies go jadł dla schłodzenia się. A żona z kolei robi jakieś mikstury z dodatkiem arbuza. Muszę ją za to pochwalić :)

Nowość! Kuracja Online
×

Napisz do nas!

Umów się na wizytę