Dietetyk z NFZ?

W dzisiejszych czasach wiele osób potrzebuje pomocy dietetyka. Pacjenci pytają często o możliwość skorzystania z porady dietetycznej w ramach świadczeń NFZ. Niestety w dziale Ambulatoryjnych Świadczeń Specjalistycznych Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dowiedzieliśmy się że nie prowadzi się kontraktowania dietetyków. Jedyną opcją skorzystania z porady są konsultacje szpitalne, które najczęściej mają miejsce podczas hospitalizacji. Jest to ogromna szkoda bo z pewnością w wielu przypadkach przy wdrożeniu odpowiedniej kuracji dietetycznej można by uniknąć pogarszania się stanu zdrowia pacjenta i hospitalizacji.

Wszystkie osoby potrzebujące dietetycznej konsultacji, mające problem z nadwagą, niedowagą bądź cierpiące na choroby dieto-zależne zapraszamy do naszych poradni. Każdemu pacjentowi staramy się zapewnić odpowiadające mu warunki i sposób współpracy. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań w poszczególnych placówkach.

 • Grzdorota

  Mylicie się. W samej tylko Warszawie jest kilka takich miejsc. Trzeba tylko dostać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

  • Pawel Marzec

   Pani Doroto, bardzo proszę o więcej informacji na email pawel.marzec@mojdietetyk.pl . Naszą misją jest uczenie zdrowego żywienia, kontrakt z NFZ pozwoliłby nam ją lepiej realizować i przynajmniej część klientów obsługiwać bez ponoszenia kosztów z ich strony. Trafiliśmy do Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i ich odpowiedź jest opisana powyżej.

   Dodatkowo dzwoniłem do Centrum Leczenia Otyłości, jedynego dietetyka który chwali się kontraktem z NFZ i dowiedziałem się, że porada finansowana z NFZ dostępna jest tylko w Krakowie, a nie w Warszawie i oprócz skierowania od lekarza pierwszego kontaktu trzeba mieć BMI powyżej 30.

   Z góry dziękuję za pomoc:-).

 • Mon779

  Bardzo prosze o podanie jakiegos adresu lekarza dietetyka,ktory przyjmuje w ramach NFZ.Jestem z Warszawy i nie moge zlokalizowac zadnego w Warszawie!Bardzo mi zalezy-pomozcie-Monika.

  • Marta Marzec

   Witam!

   Niestety nie znamy miejsca w Warszawie gdzie można skorzystać z usług dietetyka na NFZ.
   Gdyby nie udało się Pani uzyskać pomocy to proszę o kontakt, może będziemy mogli pomóc w jakiejś innej, mniej odpłatnej formie.

   Życzymy powodzenia!

 • xyZ

  IŻŻ na Powsińskiej.
  prawdopodobnie Szpital Bródnowski.

 • Anetka Rusi

  Witam! A mogę zapytać mniej więcej w jakich kosztach mieści się wizyta u dietetyka?

  • Marta Marzec

   Koszt pierwszej wizyty to 80zł, dokładniejsze informacje odnośnie cen kuracji, które są różne i zależą od potrzeb i obranej formy współpracy, znajdzie Pani na stronach poszczególnych poradni lub uzyska Pani telefonicznie. Zapraszamy

 • edzia

  jeżeli ktośma namiary na dietetyka w warsawie, piasecznie lub konstancinie przyjmującego w ramach nfz to prosz o kontakt po e mail edytaspiewak1@wp.pl

 • aga

  Podaję link do artykułu który dokładnie opisuje tą sprawę,
  oraz jakie wykształcenie jest wymagane
  aby, wykonywać zawód dietetyka w zakładach opieki zdrowotnej http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/09791823

  I wiem że pani Agnieszka Kościowska z poradni Vitalinia,
  przyjmuje też w ramach kontraktu z NFZ przy poradni diabetologicznej w
  przychodni „Mickewicza” w Gdańsku

  http://www.znanylekarz.pl/agnieszka-kosciowska/dietetyk/gdansk

 • Joanna

  Czy wie ktoś możę jaki dietetyk przyjmuje w Lesznie wlkp na NFZ ??

 • Damian

  Potrzebował bym kontakt do Dietetyka z Kielc przyjmującego na NFZ bo mam problemy z organizmem. Jeżeli ma ktoś jakieś wiadomości gdzie przyjmuje taki dietetyk proszę o kontakt pod adresem kiler91@vp.pl

 • Monika

  Witam wie ktoś może czy w Tarnowie woj. małopolskie o dietetyku który przyjmuje na NFZ ? albo jakiś dobry dietetyk prywatnie jak się nie da na NFZ ?. Jeżeli tak to bardzo proszę o odpowiedz na adres e-mail: monika.sarad@spoko.pl

 • janina

  Witam…. Jeśli Ktoś orientuje się, czy w Bydgoszczy przyjmuje na NFZ dietetyk, proszę o namiary. Pozdrawiam!

Nowość! Dieta Online

Napisz do nas!

Umów się na wizytę