Emilia Fierek

Dietetyk Emilia Fierek

Jestem absolwentką Collegium Medicum im. L.Rydgiera w Bydgoszczy na kierunku dietetyka. Dodatkowo swoje zainteresowania rozwijałam na studiach podyplomowych z psychodietetyki, które dopełniły moją wiedzę w zakresie psychologicznych aspektów redukcji masy ciała i zaburzeń odżywiania. Dodatkowo ukończyłam liczne szkolenia z zakresu dietocoachingu, odżywiania w różnych zespołach chorobowych oraz dobrej komunikacji z podopiecznym.

W swoim zawodzie połączyłam dwie ogromne pasje życia: medycynę i odżywianie(gotowanie). Mam ogromną przyjemność pomagać w wprowadzaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u osób z różnych grup wiekowych zarówno dzieci i młodzież, osób dorosłych w tym także seniorów. Wyróżniam się indywidualnym podejściem do każdego , aby wspierać, motywować i edukować. Uwielbiam pracę z dziećmi- widzę ogromną potrzebę w kształtowaniu wzorców żywieniowych już od najmłodszych lat, w celu zapobiegania chorób cywilizacyjnych.

>> Emilia Fierek – rozwój zawodowy i osiągnięcia

 • Moto-Kaplan

  Do p. Natalii Mejna trafiłem poszukując w Tczewie dietetyka, który dysponuje profesjonalnym analizatorem składu ciała. Za wyborem poradni MojDietetyk.pl przemawiało też to, iż umawiając się na wizytę, od razu zostałem poproszony o dostarczenie wyników badań krwi (nie tylko podstawowych, ale również glukozy, cholesterolu itp.), co sugerowało na samym wstępie bardzo rzetelne podejście do tematu. Już bowiem przez telefon zdążyłem się zorientować, robiąc rozeznanie, iż nie wszyscy dietetycy proszą o aktualne badania lekarskie, tak samo jak nie zawsze dysponują ww. analizatorami składu ciała (pomiar m.in. tkanki tłuszczowej, zawartości wody w organizmie, masy mięśniowej, tzw. tłuszczu wiscyralnego, jak również określenie wieku metabolicznego).
  Co do samej współpracy – w mojej ocenie p. Natalia jest profesjonalistką, którą mogę zdecydowanie polecić zainteresowanym zdrowym żywieniem i redukcją masy ciała. Przede wszystkim bardzo szczegółowy wywiad na samym początku – zdrowie, aktywność fizyczna, kondycja, dotychczasowe nawyki żywieniowe itp., które to informacje wraz z wspomnianymi wynikami badań medycznych stanowią podstawę do opracowania diety (w moim przypadku – zbilansowanej). Następnie w kolejnych tygodniach i miesiącach stały monitoring zmian parametrów na bazie analizy składu ciała robionej przy każdej wizycie i dostosowywanie jadłospisu, gdy jest to konieczne.
  Panią Natalię cechuje duża cierpliwość: bardzo dokładnie odpowiada na pytania i wyjaśnia wszelkie powstałe wątpliwości. W żadnym razie nie zbywa i nie traktuje kogoś na zasadzie: „ja wiem lepiej, proszę nie pytać tylko słuchać i bez dyskusji”. Każdy istotny detal / drobiazg jest precyzyjnie omówiony, jeśli potrzeba. Nie ma także problemu, żeby skonsultować coś dorywczo, telefonicznie czy mailowo, jeśli nagle pojawi się pytanie odnośnie np. posiłku, czy dany produkt można zastąpić innym, czy można w danej sytuacji odpuścić posiłek lub zmniejszyć go etc.
  Dla mnie szczególne cenne były szczegółowe wyjaśnienia, np. takie jak:
  – znaczenie poszczególnych produktów żywieniowych dla zdrowia organizmu i czynności, np. produktów nabiałowych dla kości, produktów bogatych w witaminę B, cynk, żelazo i fosfor dla pamięci i koncentracji albo błonnika w profilaktyce nowotworów i innych chorób;
  – to, iż nie zawsze np. wzrost masy ciała jest złym sygnałem, a spadek wagi dobrym, gdyż to ostatnie może być równie dobrze rezultatem utraty mięśni, a w konsekwencji wzrostem ilości tkanki tłuszczowej w organizmie;
  – konieczność nawadniania organizmu / picia wody, mającej istotne znaczenie m.in. dla masy mięśniowej (na tym tle również rozsądne korzystanie z sauny, która wcale nie likwiduje tkanki tłuszczowej, a może przyczynić się do spadku masy mięśniowej);
  – możliwe konsekwencje zdrowotne zbyt dużej ilości tzw. tkanki tłuszczowej wiscyralnej;
  – jak może reagować nasz organizm na zbyt radykalne ograniczenia kaloryczności i w jakich sytuacjach łatwo o tzw. efekt „jojo”;
  – samo nastawienie psychiczne do procesu odchudzania i inne kwestie z tym związane (np. negatywne skutki stosowania tzw. tabletek odchudzających).
  Pani Natalia z pewnością posiada bardzo dużą wiedzę w temacie żywienia i zdrowia – jest zresztą dietetykiem po studiach magisterskich na uczelni medycznej, a nie po kilkutygodniowym kursie. Na uznanie zasługuje również to, że jeżeli natrafi na jakieś zagadnienie, odnośnie którego nie może od razu udzielić odpowiedzi lub nie jest pewna, dokładnie sprawdza daną kwestię w publikacjach fachowych i opisach badań naukowych z danej dziedziny.
  Plusem jest także duża elastyczność przy układaniu jadłospisu i bezproblemowe uwzględnianie preferencji smakowych klienta. Nie było kłopotu np. z dodaniem niskokalorycznego ciasta na moją prośbę.
  Ogólnie podejście – jak wspomniałem – dokładne, analityczne, skrupulatne, ale zarazem empatyczne i z uśmiechem. Pani Natalia jest też bardzo miłą osobą i widać, że zależy jej na swoich pacjentach.
  Dodam, że w moim przypadku miałem do czynienia z niewielką nadwagą i dużo bardziej zależało mi na zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych (m.in. z myślą o dobrym zdrowiu w przyszłości) i stosowaniu takiego jadłospisu, który będzie szedł w parze z uprawianym sportem, pozwoli na polepszenie ogólnej kondycji, wytrzymałości i sylwetki. Niebawem kuracja skończy się (wagę i tkankę tłuszczową udało się już prawie zredukować do zakładanego minimum). Obserwując reakcję mojego organizmu w trakcie diety, z pewnością nie wrócę już do starych nawyków żywieniowych. Z chęcią za to będę sięgał do wielu dietetycznych potraw z poszczególnych jadłospisów Mojego Dietetyka, mając ukierunkowanie na zdrowe żywienie. I to jest największa wartość dodana współpracy z p. Natalią.

Nowość! Kuracja Online
×

Napisz do nas!

Umów się na wizytę